4 rzeczy, których nigdy nie powinniście robić swojej skórze


Hej kochani!
Nieskazitelna skóra wymaga dobrych i odpowiednio dobranych zabiegów pielęgnacyjnych – dlatego dziś przedstawiam Wam kilka wskazówek, których warto przestrzegać, aby mieć ładną i promienną skórę! Zainteresowani? 🙂

1. Unikajcie perfumowanych kremów do twarzy jak ognia!

perfumy w produktach do pielęgnacji skóry to samo zło. Zastanówcie się, czy warto mieć krem z oszałamiającym zapachem, ale za to multum przebarwień po lecie? Bo właśnie tak działają na skórę perfumowane produkty. Dodatkowo ryzyko rozwoju alergii wzrasta i to nie tylko na wrażliwej skórze.
Dlatego zrezygnujcie z perfumowanych produktów do pielęgnacji skóry, a zamiast tego wybierzcie delikatne mgiełki na lato i bezzapachowe kremy do twarzy.

2. Zaniechajcie zbytniego złuszczania

Obecnie bardzo popularne jest złuszczanie skóry i to nie tylko peelingami, ale także tonikami, kwasowymi serum itp.Co bardziej zapalczywi złuszczają też naskórek za pomocą elektronarzędzi.
Owszem, warto pomóc skórze i usuwać zalegające komórki starego naskórka, ale wszystko ma swój umiar. Bądźcie ostrożni, zwłaszcza jeśli macie wrażliwą skórę! Zbyt mocne ścieranie skóry prowadzi do zniszczenia bariery chroniącej naskórek. W efekcie Wasza skóra może mieć trudności z zatrzymywaniem wilgoci i szybciej się podrażniać.

3. Nie stosujecie filtrów przez cały rok

Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej przez cały rok – nawet zimą! Ponieważ nawet jeśli jest pochmurno i zimno, a słońce wydaje się absurdalnie daleko 😉 promienie UV nadal będą przenikać przez warstwę chmur i niestety niszczyć skórę. Promienie sprawiają, że skóra staje się bardziej wrażliwa, nie mówiąc już o tym, jak silnie słońce wpływa na proces starzenia się skóry.
Latem oczywiście ochrona powinna być większa, dlatego najlepiej stosować na twarz krem przeciwsłoneczny z co najmniej SPF30. Pamiętajcie też o kilkukrotnej aplikacji w ciągu dnia. Dzięki temu zapewnicie optymalną ochronę delikatnej skórze twarzy.

4. Unikajcie wyciskania pryszczy

Hmmmm. Musiałam o tym wspomnieć. Ten punkt może nie jest najsubtelniejszym tematem do omówienia, ale przecież jest niezbędny, jeśli chcecie mieć ładną skórę. Dlatego: nie ściskajcie pryszczy palcami, nawet jeśli dokładnie umyliście dłonie. To mit, że takie wyciskanie jest higieniczne. Bakterie i tak mieszają się ze skórą, co powoduje dalsze zapalenie wokół zanieczyszczenia, a w najgorszym przypadku blizny po nim.
Waciki bawełniane zawierają mniej bakterii i sprawią, że unikniecie zadrapań i uszkodzenia skóry.
Jeśli chcecie zapobiec nowym zanieczyszczeniom, szukajcie produktów zawierających kwas salicylowy i generalnie starajcie się trzymać ręce z dala od twarzy w ciągu dnia. To naprawdę poprawi stan Waszej cery!