Domowe maseczki na włosy. Które składniki wybrać?


Hej, kobiety!

Chciałabym opowiedzieć wam o moich ulubionych sposobach na piękne włosy. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile rozwiązań mamy pod ręką. W kuchni znajdziesz wiele składników, za pomocą których przygotujesz bardzo skuteczne maseczki na włosy. Jak przygotować je samodzielnie? 

Czy naturalne maski do włosów działają?

Oczywiście, że tak! Naturalne maski do włosów nie zawierają syntetycznych składników, za to szereg dobroczynnych substancji aktywnych, które mają naprawdę fantastyczny wpływ na włosy. Osobiście wolę te wykonane w domu niż kupione w drogerii. Wykonane samodzielnie maski można przechowywać o wiele krócej niż profesjonalne. Najlepiej będzie, jeżeli zużyjesz je od razu. Maseczki domowe bez problemu można nakładać na skórę głowy, a nie tylko na włosy (w przeciwieństwie do drogeryjnych), dzięki czemu ich działanie jest o wiele bardziej intensywne.

Maski do włosów – które wybrać?

Maseczki przygotowane w domu znacznie różnią się od tych profesjonalnych. Kiedy przygotowujemy je same, doskonale wiemy, co się w nich znajduje i jakiej są jakości. Możesz dobrać maskę do kondycji włosów, co da ci pewność, że się sprawdzi. Za każdym razem możesz dobrać inne składniki i sprawdzać, co jest najlepsze dla twoich włosów. Masz niewyczerpalne źródło pomysłów!

Czym jeszcze się różnią? Skład samodzielnie wykonanej maseczki jest w 100% naturalny. Kupione w drogerii często naszpikowane są silikonami czy alkoholami. Najlepiej więc sprawdzi się domowa maseczka, zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteś ekspertem w analizie INCI. Samodzielnie przygotowana maska zapewni twoim włosom bezpieczeństwo.

Jakie składniki domowej maski wybrać?

Jajko to najbardziej pożądany składnik domowej maski. Białko dodaje włosom objętości oraz je wzmacnia, natomiast żółtko poprawia wygląd włosów poprzez ich nawilżenie. W składzie zawarte są m.in. lecytyna i siarka, która znajduje się w składzie keratyny.

Drożdże są źródłem selenu, potasu, wapnia, miedzi, biotyny, witamin z grupy B i wielu innych. Przyspieszają wzrost włosów i hamują ich wypadanie. Działają na włosy od wewnątrz.

Najcenniejszym źródłem kwasów tłuszczowych są olejki. Coraz popularniejsze staje się olejowanie włosów, które poprawia ich wygląd i kondycję, hamuje wypadanie i znacznie przyspiesza ich wzrost, jak w przypadku drożdży. Nie wyobrażam sobie życia bez olejowania. Najlepiej w tym celu użyć oleju kokosowego, rycynowego, arganowego czy oliwy z oliwek. Ogromną zaletą jest to, że oleje można dowolnie ze sobą mieszać i sprawdzać, które okażą się najlepsze w stworzeniu wyjątkowej maski do włosów.

Awokado jest skarbnicą witamin i minerałów, np. witaminy: A, C, K, fosforu, cynku, żelaza, miedzi, potasu. Doskonale odżywia i wzmacnia włosy, hamuje ich wypadanie oraz znacznie zagęszcza. Jeżeli sięgasz po olej z awokado, stosuj wyłącznie ten tłoczony na zimno, ponieważ wtedy zachowa najcenniejsze składniki.

Aloes działa nawilżająco, zatrzymuje wilgoć we włosach, dzięki czemu są lśniące, nabłyszczone oraz nie elektryzują się. Jest też doskonałym kompanem w walce z łupieżem. Zawiera witaminy: A, B, C i minerały, jak: magnez, wapń, żelazo, cynk.

Miód nie tylko jest smaczny i zdrowy, ale też regeneruje i wzmacnia włosy, nawet te najbardziej zniszczone. Jest silnym antyoksydantem, dlatego też nie dopuszcza do infekcji skóry głowy i poprawia kondycję włosów.

Siemię lniane zawiera mnóstwo witamin, takich jak: A, C, D, K, białko, błonnik, żelazo, wapń. Te składniki sprawiają, że włosy są gęste, nawilżone i lśniące. W brązowych nasionach lnu znajdziemy tako dużo minerałów, że nasze włosy zyskają blask.

Wybierz swoje ulubione składniki i pozwól swoim włosom na odrobinę luksusu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *