Domowe kosmetyki do mycia twarzy – poważni konkurenci dla kosmetyków z drogerii
Hej kobiety! <3
Skończył się Wam Żel do mycia? Macie awarię poranną i zero kosmetyków do mycia czy oczyszczania twarzy? Ostatnio często mi się to przytrafia. Po prostu nie kontroluję czego ile i kiedy się skończy. O ile z tonikiem zawsze sobie jakoś radzę (wystarczy zaparzyć rumianek lub zieloną herbatę), o tyle oczyszczanie twarzy… hm.
Okazuje się, że w Waszej kuchni skrywa się kilka doskonałych składników, którymi umyjecie i wygładzicie cerę 😀 Chcecie je poznać? Zapraszam na przegląd:)
TOP 5 kuchennych kosmetyków myjących i oczyszczających buzię
1. Domowe sposoby na demakijaż: oliwa z oliwek
No jasne, nic nie oczyści buzi z tłustych podkładów, kosmetyków i sebum lepiej, niż inny tłuszcz. Ta odwieczną, niezmienną zasadę warto wykorzystać zmywając makijaż.
Oliwa zapobiegnie też pękaniu delikatnych naczynek na buzi, jeśli więc z nimi się zmagacie – może warto włączyć oliwę do codziennej pielęgnacji twarzy 🙂
Jak zrobić demakijaż oliwą i oczyścić cerę? Wystarczy, że na twarz delikatnie nałożycie lekko ogrzaną w dłoniach oliwę (to może być jakikolwiek olej, nie musi być oliwa z oliwek… macie w domu olej kokosowy? Olej arganowy? Jakieś masło kosmetyczne typu shea lub kakaowe? Idealnie! Nałóżcie je na buzię, masujcie twarz (oczy też!) kilka chwil tak, jakbyście je myły mydłem, a następnie zwilżcie buzię i zetrzyjcie całość muślinową ściereczką…No dobra, nie mam muślinowej ściereczki. Nie kupuję bo mi szkoda kasy. Wynalazłam nową, nieużywaną 😉 tanią, higienicznie czystą, praną zawsze w 90 stopniach pieluchę tetrową. Działa super, choć „tetrowa” nie brzmi już tak prestiżowo jak „muślinowa” 😀
2. Domowe sposoby na demakijaż: soda oczyszczona
Idealna do oczyszczania nie tylko skóry dojrzałej, ale również tej, która ma skłonność do wyprysków i zaskórników. Soda jest w każdym domu, każdej kuchni… sprawdzi się właściwie na każdej buzi (jedynie wyjątkowi „wrażliwcy” powinni na nią odrobinę uważać).
Jak umyć buzię sodą? Szklankę ciepłej, przegotowanej wody wymieszajcie z łyżeczką sody oczyszczonej i uzupełnijcie całość o 2 łyżki soku z cytryny oraz 4 łyżki oleju lnianego. Otrzymacie GENIALNY płyn oczyszczający skórę i zmywający makijaż. Używa się go nietypowo: w miksturze zamoczcie mały ręczniczek do twarzy albo nieśmiertelną w moim przypadku tetrową pieluchę, odciśnijcie nadmiar mieszanki a ręcznik (pieluchę!) przyłóżcie do twarzy na około 3 minuty. Wszystkie „niechciane spraw” zejdą z Waszej twarzy. Buzię przemyjcie letnią wodą albo jakimś tonikiem.
3. Domowe sposoby na demakijaż: zielona herbata
No tak, zero zdziwienia zapewne… jej jakoś nigdy nigdzie nie może zabraknąć. Zielona herbata wciśnie się na każdą imprezę;)
Nikt jej nie wygania, bo jest fajna: odtruwa, odmładza (polifenole!), nawilża, nadaje ładny koloryt skórze. Jak oczyścić nią twarz?
Zaparzcie herbatę – jak zawsze. Przecedźcie. Dodajcie łyżkę oliwy z oliwek lub innego oleju, który macie, lubicie, nadaje się jako kosmetyk (czyli zimnotłoczony, nierafinowany). No i używajcie do demakijażu rano i wieczorem (mazidło herbaciane na wacik, na buzię – czyli tradycyjny sposób).
4. Domowe sposoby na demakijaż: płatki owsiane
W moim mniemaniu jest to kolejny składnik kosmetyków DIY, który wszędzie się wkręci. Maseczki, peelingi, kąpiele, a teraz oczyszczanie skóry. Bardzo ładnie pielęgnują one cerę suchą i wrażliwą. Jak zrobić z nich kosmetyk do mycia buzi?
Zalejcie 2 łyżki płatków szklanką wody. Gotujcie to wszystko przez 5 min na małym ogniu. Ostudźcie, przecedźcie, a płynem, który powstanie przemywajcie twarz. Najlepiej namoczyć w nim gazę (pieluchę!!!) i umyć twarz.
5. Domowe sposoby na demakijaż: migdały
Najbardziej ekskluzywny kosmetyk DIY ze wszystkich, a to dlatego, że po prostu migdały są najdroższe z całej tej listy:) Działają za to genialnie na wszelkie przebarwienia. Migdałowe mleczko do oczyszczania cery to doskonały kosmetyk. Często je robię. Jest to banalnie proste: zmielcie migdały w blenderze lub (wersja do tych, którzy mają cierpliwość i czas) w moździerzu. Sporo ich potrzeba, bo około pół szklanki. Ja kupuję płatki migdałowe – mniej z nimi zabawy :).
Proszek migdałowy zalejcie 2 szklankami wrzątku, przykryjcie i… teraz test na cierpliwość: trzymajcie tak przez pół doby. Po 12 godzinach przecedźcie, a powstałe migdałowe mleczko. Stosujcie je jako…mleczko. Kosmetyczne:) ja osobiście je uwielbiam:)
Znacie jeszcze jakieś inne doskonałe sposoby na naturalne oczyszczanie cery i demakijaż domowymi sposobami? Byłoby naprawdę super, gdybyście je opisali z komentarzu:) Pozdrawiam<3
Dodaj komentarz