Ratujemy suche stópki! Jak zrobić domowy peeling do stóp?
Dbajmy o stopy, bo to one są naszą podporą! Czy po całym dniu w niewygodnych butach, spoconych skarpetach naszym wymęczonym i opuchniętym stopom nie należy się chwila relaksu? Dziewczyny, ogłaszam akcję „wieczór dla stóp”!
O stopy trzeba dbać podobnie jak o cerę, dłonie, włosy. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy nie chowamy ich w grubych butach. Szkoda, że często budzimy się z ręką w nocniku i zabieramy się za pielęgnację stóp dopiero wtedy, gdy lato już puka do drzwi i czas porzucić znoszone trampki na rzecz lekkich sandałków. Stopom należy się odrobina uwagi przez cały rok i nie wystarczy tylko wklepywać w nie pierwszy lepszy krem.
Z doświadczenia polecam DOMOWY PEELING STÓP – działa cuda!
- rewelacyjnie usuwa martwy naskórek;
- ogranicza rogowacenie skóry np. na piętach;
- może działać bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo;
- zapewnia skórze gładkość, odżywienie i nawilżenie;
- świetnie odpręża i relaksuje.
Przed peelingiem – kąpiel dla stóp
Nawet do zwykłego peelingu trzeba się dobrze przygotować, bo przeprowadzony na szybko i bez pomysłu będzie po prostu nieefektywny. Przed peelingiem warto zapewnić sobie chwilę relaksu i pomoczyć stopy. Kąpiele stóp to sposób na odprężenie mięśni, pozbycie się bólu, zmiękczenie skóry, zwalczenie bakterii i delikatne odżywienie.
W zależności od tego, co dodamy do ciepłej wody (ilość taka, aby spokojnie zakryć w miseczce stopy), możemy uzyskać różne efekty:
- kąpiel nawilżająca – sok z cytryny, cynamon, oliwa z oliwek i szklanka mleka;
- kąpiel kojąca – olejek lawendowy (lub sandałowy/ylang-ylang) i sól morska;
- kąpiel relaksująca – olejek lawendowy, sól morska i 4 szklanki mleka;
- kąpiel odżywcza – łyżka miodu, ekstrakt z wanilii, olej migdałowy.
Kąpiele możemy modyfikować według własnego uznania i potrzeb, bo tak naprawdę ogranicza nas pomysł i dostępne w pobliżu składniki odżywcze. Zachęcam do eksperymentowania!
Domowy peeling dla stóp
Po namoczeniu nóg w kąpieli czas przejść do punktu właściwego, czyli przygotować peeling dla stóp, dzięki któremu będą nie tylko odżywione, ale też gładkie i pełne witalności. I zapewniam was, że peeling stóp można robić także zimą (wbrew popularnym opiniom, że to zabieg zarezerwowany na lato). Jak często robić peeling dla stóp? Złuszczanie naskórka zaleca się raz w tygodniu. Oczywiście nic się nie stanie, kiedy zapomnisz albo nie będziesz miała czasu – ważne, żeby nie robić tego częściej, bo można uszkodzić sobie delikatną, wierzchnią warstwę skóry.
Poniżej wklejam kilka moich ulubionych peelingów, które wykonuję regularnie. Zanim jednak przejdziemy do nich, chciałabym opowiedzieć o tym, jak poprawnie wykonać peeling stóp.
Peeling stóp krok po kroku:
- Nabierz porcję peelingu i nałóż na stopy.
- Masuj intensywnie przez około 5 minut.
- Mocniej traktuj miejsca zgrubiałe np. pięty.
- Delikatnie potraktuj np. okolice kostek.
- Odczekaj z peelingiem na stopach 10-15 minut.
- Spłucz pozostałości letnią wodą.
- Zastosuj mocno nawilżający krem lub maskę.
Peeling stóp – moje najlepsze przepisy
- Kawowy peeling do stóp – (2 łyżki kawy mielonej, 1 łyżka oliwy z oliwek, 1 łyżeczka soku z cytryny) do tego przepisy można wykorzystać fusy po wcześniej zaparzonej kawie lub świeżo zmielone ziarna, które należy wymieszać z pozostałymi składnikami i nakładać na wilgotne stopy.
- Orzechowy peeling do stóp – (1 łyżka euceryny, 3 łyżeczki zmielonych łupin orzechów włoskich) euceryna to mieszanina wazeliny z odrobiną alkoholu cetylowego, którą można dostać w każdej aptece, ale równie dobrze można wykorzystać samą wazelinę; składnik bazowy należy wymieszać z drobinami peelingującymi i nakładać na osuszone stopy.
- Cukrowy peeling do stóp – (2 łyżki papki z siemienia lnianego, 1 łyżka brązowego cukru) papkę z siemienia lnianego robi się rozgotowując siemię lniane; należy wymieszać ją z cukrem, którego wielkość drobin będzie odpowiadała ziarnistości peelingu.
- Solny peeling do stóp – (2 łyżki soli, 1 łyżka oleju kokosowego lub masła shea, 2 krople olejku z mięty pieprzowej) przed wymieszaniem z solą olejek należy podgrzać na tyle, żeby się rozpuścił, ale nie był gorący i nie rozpuścił soli; do zmycia tego peelingu nie wystarczy sama woda, warto posiłkować się np. mydłem glicerynowym.
- Makowo-cytrynowy peeling do stóp – (pół szklanki maku, 2 łyżki oliwy z oliwek, 2 łyżki soku z cytryny) taki peeling nie tylko zapewnia stopom wygładzenie makowymi ziarnami, ale również rozjaśnia skórę na stopach wykorzystując właściwości cytryny.
- Cukrowo-miodowy peeling do stóp (1 łyżka cukru, 1 łyżka cynamonu, 1 łyżka naturalnego miodu) w połączeniu z cynamonem o działaniu bakteriobójczym i przeciwgrzybiczym warto zastosować cukier drobnoziarnisty, żeby uniknąć ewentualnych podrażnień wrażliwej skóry.
Skorzystacie z któregoś z moich przepisów? 🙂
Dodaj komentarz