3 domowe sposoby na przebarwienia – działają doskonale!


 Hej kochani!

Czy macie na twarzy lub ciele przebarwienia? U mnie pojawiają sie one czasami po lecie. Na szczęście nie muszę biegać na zaawansowane i kosztowne zabiegi, aby się ich pozbyć. Wiele przebarwień usuniecie domowymi sposobami. Niezależnie od tego ile macie lat i czy przebarwienia są rozlegle, czy małe – wypróbujecie poniższe, domowe sposoby na przebarwienia, zapraszam na wpis! 

Jak powstają przebarwienia skórne?

Przyczyn jest oczywiście kilka, ale mogę wam wyjaśnić, że przebarwienia to po prostu wynik nieregularnego “rozkładania” się na skórze melaniny, czyli barwnika z najgłębszej warstwy naskórka. Melanina występuje też we włosach oraz np. w naczyniówce gałki ocznej. Proces tworzenia się melaniny to melanogeneza. Początek temu procesowi daje m,.in. opalanie, czyli promieniowanie słoneczne UVA i UVB. Ponadto melanogenezę regulują hormony produkowane przez jajniki, nadnercza, tarczycę i przysadkę. Zmiany hormonalne, zaburzenia w pracy narządów regulujących poziom melaniny, brak ochrony przeciwsłonecznej, menopauza, przekwitanie, wiele leków światłoczułych powoduje, ze melanina rozkłada się nierównomiernie. Wtedy powstają przebarwienia. Dlatego tak ważne jest abyście stosowali kremy ochronnych z wysokim filtrem SPF.

3 domowe sposoby na przebarwienia – działają doskonale!

Zatem do dzieła – obiecałam, że przebarwień można się pozbyć i wyjaśniam jak zrobić to w domu. Oto 3 doskonałe receptury.

1. Domowy sposób na przebarwienia – wybielająca maseczka z ogórka 

Jest świetna i bardzo ja lubię, ponieważ oprócz rozjaśniającego działania nawilża i odświeża. Po prostu musicie pokroić ogórek w plastry lub zetrzeć go na tarce. Teraz papkę nakładacie na oczyszczoną buzię, na 15-20 minut. Możecie do tej ogórkowej papki dodać kilka kropel soku z cytryny, ponieważ to nasili działanie maski.

Powiem wam, że ta maska genialnie odświeża cerę i dodaje jej młodzieńczości, a dodatkowo wyrównuje pH i zakwasza odpowiednio skórę.

2. Domowy sposób na przebarwienia – wybielająca maseczka z sody oczyszczonej

Najstarszy, znany już naszym babkom i prababkom (a może nawet prababkom naszych prababek, haha) domowy  sposób na przebarwienia. Taka papka z sody oczyszczonej jest łatwa w przygotowaniu i nie wymaga łączenia wielu składników czy odmierzania proporcji. Po prostu dodajecie do sody odrobinę wody. Nałożoną papkę delikatnie wcierajcie  w buzię – będzie miała dodatkowo działanie peelingujące. Po kilku minutach spłukujecie wodą.

3. Domowy sposób na przebarwienia – pasta z miodu i migdałów

Kochani, wkraczamy w domowy exclusive 🙂 Migdały to najdroższy składnik w opisywanych tu kuracjach, a dobry miód tez do tanich nie należy. Ale działa, że hej. Dlatego jeśli chcecie pozbyć się przebarwień, zmiksujcie migdały i połączcie je z miodem w proporcji 1:2. Taką pastę nakładajcie na buzię CODZIENNIE. Maska oprócz działania rozjaśniającego  ma też właściwości nawilżające i antybakteryjne. Stosujcie ją przez tydzień lub dwa w przypadku silnych przebarwień.

A czy wy macie jakieś swoje domowe sposoby na przebarwienia? Podzielcie się nimi  w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *