Dlaczego kosmetyki z witaminą B5 są takie dobre?


kosmetyki z witaminą b5

Cześć dziewczyny!

Kiedy tylko lato mija, zaczynam przyjmować witaminki. Świetnie wpływają na skórę i włosy, pomagają w zachowaniu młodego i pięknego wyglądu, chronią organizm przed chorobami. A ponieważ moja skóra jest bardzo wrażliwa, a włosy czasami wypadają w dużych ilościach, codziennie łykam witaminę B5. Stosuję ją także w kosmetykach pod nazwą panthenol.

Po co łykać witaminę B5?

Witamina B5 jest bardzo ważna dla naszego organizmu, w tym skóry i włosów. Przyczynia się do syntezy niektórych hormonów, przyspiesza gojenie ran i łagodzenie stanów zapalnych, usprawnia proces uwalniania energii, ma dobroczynne działanie dla układów sercowego, naczyniowego, nerwowego i pokarmowego, a co najważniejsze poprawia pigmentację skóry i kondycję włosów. Skutki niedoboru witaminy B5 mogą być bardzo poważne. Zaliczamy do nich: wypadanie włosów, zmiany skórne, pękanie skóry w kącikach oczu i ust, podatność na zakażenia, przedwczesna siwizna i łysienie.

Piękne włosy a witamina B5

Witamina B5, czyli panthenol lub kwas pantotenowy, występuje w naszej skórze i włosach. Ze względu na nietrwałość, musi być przez nas stosowana pod postacią suplementów lub składniku kosmetyków. Jak witamina B5 działa na włosy? Pobudza komórki odpowiedzialne za wzrost włosów na długość i grubość, zapewnia pasemkom elastyczność i odporność, zwiększa zdolność wchłaniania wody i utrzymania jej we wnętrzu łodygi włosa. Poza tym witamina B5 tworzy wokół każdego kosmyka ochronną i natłuszczającą warstwę. Łagodzi podrażnienia i regeneruje skórę głowy. Z tego powodu stosowana jest w kosmetykach do pielęgnacji włosów (szamponach i odżywkach).

Kosmetyki z panthenolem

Panthenol występuje głównie w kosmetykach do skóry wrażliwej, produktach dla dzieci i preparatach, których zadaniem jest łagodzenie stanów zapalnych. Znajdziemy go w maściach, żelach po goleniu i kosmetykach kojących oparzenia słoneczne. Poza tym panthenol wspomaga regenerację włosów i paznokci, odbudowuje barierę lipidową naskórka i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Produkty z tym składnikiem są zazwyczaj oznaczone jako hipoalergiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *