Jak dbać o włosy w upał? 


Hej dziewczyny!

Jest gorąco, słońce świeci, żar leje się z nieba i właściwie nic się nie chce, a już z pewnością nie suszyć i modelować włosów. Tymczasem one wystawione na słonce szybciej niszczeją i tracą wodę z wnętrza. Jak dbać o włosy bez zbędnego wysiłku i zapewnić im super odżywienie i ochronę przed słońcem? Podpowiem wam, jak ja dbam o włosy latem, mam nadzieje ze wykorzystacie kilak z tych pomysłów. Zapraszam na wpis! 

Jak dbać o włosy latem? Delikatnie!

Gorące dni to raczej nie jest dobry moment na farbowanie, rozjaśnianie czy inne zabiegi które dodatkowo osłabiają włosy. Jeśli nie musicie – nie farbujcie włosów, ponieważ dodatkowo słońce wypłucze z nich barwnik i włosy i tak zjaśnieją od promieni słonecznych. Zamiast tego możecie kupić specjalne 3-minutowe maseczki, które odświeżają kolor włosów, np. od Loreal. To taki koloryzujący, lekki zabieg, który po prostu podkreśla kolor włosów. Działa doskonale i nie niszczy pasm. Możecie go stosować co tydzień lub co dwa tygodnie, aby stale cieszyć się ładnym, niespłowiałym kolorem włosów.

Włosy latem – pozwólcie im samodzielnie wyschnąć

Gdy na dworze temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza, raczej złym pomysłem jest dodatkowe traktowanie ich gorącym nawiewem suszarki. Słońce i tak już wystarczająco wytraca wodę z ich wnętrza, więc nie doskładajmy swojej cegiełki do tego procesu zniszczenia o po prostu… pozwólmy włosom wyschnąć samodzielnie. Czy wiesz, ze wiele celebrytek w taki upał po prostu zostawia włosy wilgotne, zabezpieczając ej jedynie cennymi olejkami lub odżywkami do włosów w sprayu? To naprawdę najlepsze, co możecie zrobić latem, by jak najlepiej zadbać o włosy.

Włosy latem – stosujcie odżywki bez spłukiwania

Latem włosy potrzebują wzmożonej ochrony ale takiej, która jednocześnie ich nie przeciąży. Idealne będą specjalne, dwufazowe (wodno-olejowe) odżywki do włosów, które możecie rozpylać nie tylko po umyciu, ale w każdej chwili gdy poczujecie, ze wasze włosy potrzebują dawki nawilżenia. Moja ukochaną odżywka jest Nanoil – dwufazowa odżywka z jedwabiem. Lekka, ale silnie odżywcza i upiększająca, świetnie dyscyplinuje moje włosy i sprawia, ze są one stale lśniące, gładkie i świetnie nawilżone. Noszę ją w torebce i sięgam po nią kiedy tylko chce 🙂

Letnia pielęgnacja włosów – olejki jako serum na końce włosów

Czy robicie olejowanie włosów? A czy wiecie, że oleje nadają się też świetnie jako z=serum zabezpieczające koce włosów przed słońcem? Wszystko dlatego,ze oleje tworzą mikroskopijną tarczę, która chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i przed toksynami. Ponadto wiele olejków ma w składzie naturalne filtry UV, które chronią przed promieniowaniem słonecznym. Dlatego latem nakładajcie na końce włosów, lub przy bardzo suchych pasmach od połowy długości naturalne olejki. Tu znów odsyłam was do Nanoil – znajdziecie tam naturalne, nierafinowane, czyste oleje, ze znakiem Ecocert.

Dajcie znać, jak wy dbacie o swoje włosy w letnie dni! Uściski!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *