Który peeling do twarzy wybrać?


który peeling do twarzy wybrać?

Cześć dziewczyny!

Peeling to jeden z ważniejszych etapów pielęgnacji skóry. Ma tak wiele właściwości, że nie sposób wymienić ich wszystkich. Jednak żeby przyniósł jakiekolwiek efekty, musi być zrobiony prawidłowo. Co ważniejsze, peeling należy dobrać do typu cery. Jak to zrobić? I jakie są rodzaje peelingu?

Jakie efekty daje peeling?

Peeling ma zbawienne działanie zarówno dla skóry, jak i całego organizmu. Jakie zapewnia efekty? Wygładza zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, poprawia krążenie krwi oraz oczyszcza skórę z sebum i martwego naskórka. Aby przyniósł oczekiwane rezultaty, powinnaś dobrać jego rodzaj do typu i potrzeb skóry.

Rodzaje peelingów

Najpopularniejszymi peelingami są mechaniczne, enzymatyczne i chemiczne. Peelingi mechaniczne występują w formie mleczek, kremów lub żeli ze ściernymi drobinkami. Zazwyczaj są to cząsteczki łupin owoców, łupinki orzechów, kryształki soli lub cukru. Drobno- i średnioziarniste peelingi polecane są do cery przetłuszczającej się, bo bardzo dobrze oczyszczają pory skóry i regulują wydzielanie sebum. Gruboziarniste peelingi są przeznaczone do tych części ciała, na których skóra jest gruba (pięty, łokcie, nogi, brzuch).

  • Peelingi enzymatyczne polecane są tym osobom,które mają wrażliwą, naczynkową i suchą cerę. Zawierają roślinne enzymy, które rozluźniają połączenia międzykomórkowe. W ten sposób martwe komórki naskórka są usuwane, skóra staje się gładka, a wszelkie niedoskonałości znikają. Peeling enzymatyczny zarówno, jak i mechaniczny świetnie sprawdzi się przed zaaplikowaniem samoopalacza. Dzięki temu opalenizna będzie jednolita i naturalna.
  • Peelingi chemiczne stosuje się tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i w gabinetach medycyny estetycznej. Kosmetyki rozjaśniają przebarwienia, wygładzają zmarszczki i złuszczają martwy naskórek. Stymulują komórki skóry do lepszej regeneracji, poprawiają owal twarzy i wspomagają produkcję kolagenu.

Jak stosować peelingi?

Peelingi należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Jeżeli zauważyłaś, że skóra po złuszczaniu jest podrażniona, zmień kosmetyk lub częstotliwość jego stosowania. Chemiczne peelingi powinno się stosować jesienią i zimą, raz w miesiącu. Dlaczego? Słońce niekorzystnie wpływa na cerę potraktowaną chemicznymi preparatami. W efekcie mogą pojawiać się przebarwienia i podrażnienia. Jeżeli poddałaś się chemicznemu złuszczaniu naskórka, powinnaś zastosować ochronę przeciwsłoneczną. Pamiętaj zatem o kremach z wysokimi filtrami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *