Najlepsze serum po 30 tce! Nanoil Retinol Face Serum – recenzja i opinie


Dobra, przyznaję: jestem stara. Minęłam już 30. Trochę się marszczę, nie tylko w obliczu ludzkiej głupoty, ale tak w ogóle; pod oczami i na czole (wyczytałam że to się nazywa lwia zmarszczka, ta na czole). Zatem by nie zmienić się całkiem w lwa zaczęłam się rozglądać za czymś kozackim do twarzy. No a wiadomo, że nic nie działa tak świetnie, jak retinol. Ha, ale który? Przecież jest go więcej na świecie niż mrówek w mrowisku. Zgłębiałam temat długo, oczytałam się o tym retinolu tyle że mogłabym napisać doktorat. Dzięki temu wybrałam NAJLEPSZE SERUM DO TWARZY Z RETINOLEM. Zapraszam na recenzję Nanoil Retinol Face Serum. 

Retinol – dlaczego on? 

Skąd tyle hałasu o retinol? Każdy się nim zachwyca. Zdziwicie się jeszcze bardziej jeśli się dowiecie,że retinol to nie jest jakaś niezwykła, zawiła substancja chemiczna. Za tą nazwą kryje się… witamina A, ot co. A jednak, a jednak – okazuje się że nic tak nie odmładza skóry, a retinol jest jedną z najdokładniej przebadanych substancji i potwierdzonym działaniu odmładzającym i leczniczym (witamina A genialnie zwalcza trądzik, dlatego retinol bywa składnikiem wielu kremów przeciwtrądzikowych).

Retinol – czemu wielu go krytykuje?

To też fakt. Wiele osób mówi że retinol jest niebezpieczny i dość niewdzięczny w pielęgnacji bo może powodować np odbarwienia skóry. No cóż… to bzdura. Retinol po prostu trzeba umieć stosować. Gdy używacie go na noc i stosujecie krem z filtrem – nic takiego nie nastąpi. Z resztą dziś najlepsze fory nowoczesnego retinolu są doskonałe, bezpieczne i dużo bardziej skuteczne, niż ten “archaiczny” retinol do twarzy. Co więcej  to właściwie pochodne retinolu, czyli retinoidy przyczyniają się do złej sławy retinolu. To właśnie one tak broją na skórze, a nie retinol w czystej postaci. Zatem, kochane: stosujcie retinol!

Najlepszy retinol? Nanoil Retinol Face Serum – jak działa? 

Serum do twarzy z retinolem to najlepszy retinol, z jakim miałam do czynienia. Najlepsza forma, najlepsza wchłanialność, wyraźne efekty. Genialne: lekkie wydajne, skuteczne. Moja cera znacznie się poprawiła bo retinol nie tylko wygładził skórę (zwłaszcza na czole, gdzie zauważyłam jakieś okropieństwa) ale także zlikwidował trądzik, niedoskonałości i paradoksalnie oraz wbrew wszelkim dziwnym opiniom – usunął przebarwienia i plamy powstałe po niektórych krostkach. Nagromadziły się latem i nie należały do najładniejszych. Serum Nanoil z retinolem doskonale wymazało wszystkie niechciane brzydactwa z mojej twarzy. Fakt, że na dzień stosowałam na wszelki wypadek krem z filtrem UV (z resztą niezależnie od retinolu jest on po prostu koniecznością) i Wam też polecam jakiś dobry SPF minimum dwudziestkę.

Serum do twarzy z retinolem od Nanoil – najlepsze? Moja opinia

Podsumujmy fakty o retinolu i o serum Nanoil. Czy warto je kupić? Retinol ogólnie jest fenomenalnym składnikiem, zobaczcie sami, jak działa na skórę:

  • Napina i uelastycznia wiotką skórę.
  • Poprawia owal twarzy.
  • Rozświetla i rewitalizuje skórę.
  • Wygładza, prasuje zmarszczki.
  • Leczy trądzik i niedoskonałości.
  • Usuwa przebarwienia i plamy na buzi.
  • Ujednolica koloryt skóry.
  • Odnawia naskórek.
  • Nawilża i odżywia skórę.

Nieźle, co? Warto się przekonać na własnej skórze. ja jestem zauroczona i polecam Wam serum Nanoil z retinolem, jeśli potrzebujecie regeneracji, odnowy dla skóry, widzicie na niej niedoskonałości i zmarszczki. Nanoil z retinolem zdobywa wszędzie doskonałe opinie, więc możecie być spokojne o działanie i efekty. A może już ktoś z Was stosował ten genialny produkt? Napiszcie koniecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *