Które kosmetyki z filtrami UV wybieram?


kosmetyki z filtrem uv

Cześć dziewczyny!

O ochronie przeciwsłonecznej musimy pamiętać przez cały rok. To oznacza, że nawet zimą należy stosować kremy z filtrem UV. Jakie kosmetyki zapewnią nam najlepsze zabezpieczenie przez promieniami słońca? Sprawdźcie w moim poście.

Kolorówka z filtrami UV

Mimo że kosmetyki kolorowe nie zastąpią profesjonalnych produktów przeznaczonych do ochrony skóry, to niektóre dziewczyny chętnie z nich korzystają. Jeśli nie lubisz bielących kremów, wypróbuj podkłady lub pudry z filtrami UV. Pamiętaj jednak, że SPF 10 nie jest najlepszą ochroną przed słońcem. Nie zapewni ci tego także kilka warstw podkładu, ani dodatkowa powłoczka z pudru. Dlaczego? Faktory kosmetyków nakładanych na twarz nie sumują się. Poza tym gruba warstwa podkładu mogłaby zaszkodzić twojej cerze.

Podkłady mineralne

To według mnie najlepsze i najbezpieczniejsze dla skóry podkłady. Zawierają filtry fizyczne (tlenek cynku i dwutlenek tytanu), które chronią buzię przed promieniami UV. Jakby tego było mało, kosmetyki mineralne pomagają w łagodzeniu stanów zapalnych, dobrze matują świecącą się cerę i kryją niedoskonałości. Do moich ulubionych należą podkład Lily Lolo i Annabelle Minerals. Zawierają tylko miki i naturalne barwniki; nie znajdziemy w nich talku i innych substancji, które mogłyby wysuszać skórę.

Podkłady w płynie i pudry

Zarówno w podkładach, jak i w pudrach znajdziemy niewielką ochronę przeciwsłoneczną. Zaletą pudrów jest to, że możemy dokładać kolejną warstwę lub poprawiać w ciągu dnia makijaż. Niektóre z nich zawierają peptydy i witaminy oraz mają właściwości hipoalergiczne i antyoksydacyjne. Podkłady natomiast zapewniają rozświetlenie, maskują niedoskonałości i ujednolicają koloryt cery.

Naturalne przeciwutleniacze

W ochronie przeciwsłonecznej ogromne znaczenie mają antyoksydanty. Zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się i powstawaniu przebarwień, a także zapewniają młody wygląd skórze na bardzo długo. Skuteczne przeciwutleniacze znajdziesz w świeżych owocach i warzywach, zielonej herbacie, rybach, ziołach, czerwonym winie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *