Laser vs IPL. Którą metodą usuwania owłosienia uważam za lepszą?


depilacja laserowa

Cześć dziewczyny!

Włoski na brzuchu, wąsik na górną wargą lub meszek na twarzy mogą być uciążliwe. Na szczęście medycyna estetyczna XXI wieku zna rozwiązania, dzięki którym uzyskasz gładką skórę, i to na bardzo długo. Laser i IPL, bo o nich mówię, dają całkiem niezłe efekty. Jednak jeden z nich jest lepszy. Która metoda usuwania owłosienia jest według mnie efektywniejsza?

IPL – Intense Pulsed Light

Urządzenie to generuje fale o szerokim spektrum działania. Z tego wynika, że tylko niektóre z nich dotrą i trwale usuną włoski. Jeżeli zdecydujecie się na IPL, czeka was zapewne około 15 zabiegów. Efekty usuwania owłosienia nie będą zadowalające, a ty nie będziesz do końca usatysfakcjonowana. Czy musisz przygotować się na ból? To zależy od tego, jakiego koloru masz skórę i włosy oraz od tego, czy w ogóle jesteś podatna na ból. Niemniej jednak IPL jest bardziej bolesny dla osób z ciemną karnacją.

Laser

Emituje pojedyncze fale, które docierają do każdego włoska z osobna. Dzięki temu mamy pewność, że nasza skóra będzie gładka, a niechciane owłosienie zniknie raz na zawsze. Jeśli chcecie osiągnąć właśnie takie efekty, z kosmetyczką umówcie się na nie więcej niż 10 zabiegów. Skuteczność laserowego usuwania włosków to 100%. Czy taki zabieg boli? Odpowiedź jest taka sama, jak w przypadku depilacji IPL. Wszystko zależy od twojej wytrzymałości oraz kolorytu skóry i włosków. Laserem można potraktować każdą część ciała. Niestety ta metoda usuwania zbędnego owłosienia kosztuje więcej niż IPL.

IPL i laser – dodatkowe informacje

Zarówno depilację laserową, jak i IPL należy przeprowadzać jesienią. Światło emitowane przez urządzenia może powodować blizny, które w kontakcie ze słońcem staną się jeszcze bardziej widoczne. Na kilka tygodni przed zabiegiem usuwania owłosienia, zrezygnuj ze stosowania kosmetyków z kwasami. Mogą podrażnić twoją cerę i spowodować trwałe uszkodzenia naskórka. Przed zabiegiem opowiedz kosmetyczce o przyjmowanych lekach, chorobach, uczuleniach i wszystkim tym, co mogłoby zminimalizować efekty depilacji.

Którą metodę usuwania włosków wybieracie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *