Moje trzy naturalne sposoby na opóźnienie starzenia się skóry!


Hej kochane kobiety! 

Dzisiaj przychodzę do Was z tematem starzenia się skóry. Ogólnie rzecz biorąc sądziłam, że jeszcze mnie to nie dotyczy i nie myślałam, że już muszę coś robić w tym kierunku. Aż pewnego razu zaraz po przebudzeniu zauważyłam, że na moim czole zaczęły pojawiać się pierwsze zmarszczki. Z początku wpadłam w panikę, ale po chwili postanowiłam, że to idealny czas, aby zacząć działać. W tym wpisie poznacie moje sposoby na opóźnienie starzenia się skóry! Co ważne, nie znajdziecie tu namiaru na lekarza medycyny estetycznej – jestem zwolenniczką naturalnych sposobów! 

Jeszcze zaznaczę: jeśli ktoś lubi zmarszczki i czuję się z nimi dobrze, to jest to jak najbardziej okej. Najważniejsze to czuć się dobrze w swoim ciele. Niemniej jednak chyba większość z nas chciałaby zachować jędrną i młodą skórę jak najdłużej. Stąd właśnie pomysł na ten wpis: aby trochę „oszukać” naturę i dzięki prostym sposobom opóźnić proces starzenia się skóry.

Jak rozpoznać starzenie się skóry?

Przede wszystkim zmarszczki stają się bardziej widoczne i jest ich więcej. Jednak oznak jest dużo więcej, a są nimi:

  • utrata jędrności skóry
  • utrata blasku skóry
  • nadmierna suchość (nawet przy suchej cerze)
  • powstanie przebarwień

Kiedy należy zacząć opóźniać starzenie się skóry?

Ja jestem zwolenniczką powiedzenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W związku z tym proponuję, by wdrożyć te drobne zmiany jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów. Jeśli natomiast chodzi o wiek, to dobrze jest zacząć dbać o skórę „bardziej” już po 25 roku życia – to wtedy skóra zaczyna się starzeć. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno!

Jak opóźnić proces starzenia się skóry? Moje 3 naturalne sposoby

Po pierwsze woda!

Pewnie nieraz słyszałaś, że należy pić minimum 2 litry wody dziennie i ma to wiele plusów. Jednym z nim jest zachowanie młodej skóry na dłużej. Dobre nawodnienie organizmu skutkuje jędrną, nawilżoną i elastyczną skórą. Inwestujemy duże sumy w kremy nawilżające suchą skórę, a tak naprawdę kluczem do sukcesu jest jej wewnętrzne „wodne” nawilżenie. To jak, dołączysz do picia dwóch litrów wody dziennie?

Krem z filtrem

Ja już dawno wymieniłam zwykły krem na dzień na krem z filtrem. Najnowsze badania potwierdzają, że należy go stosować codziennie, a nie tylko podczas wakacji na plaży. Naukowcy są jednogłośni, to promienie słoneczne najbardziej przyspieszają proces starzenia się naszej skóry. Dlatego codziennie (niezależnie od pory roku i temperatury) powinnyśmy zapewniać skórze warstwę ochronną. Coraz więcej marek decyduje się wprowadzić do swojej oferty kremy z filtrem więc z pewnością znajdziesz swój ulubiony!

Witaminy!

Warto wdrożyć w swoją codzienną rutynę suplementację witamin. Możesz sięgać po witaminy w tabletkach lub proszku, bądź urozmaicić swoją dietę o produkty, które je posiadają! Na szczególną uwagę zasługuje tutaj witamina C oraz witamina E.

Witamina C – zapobiega powstawaniu zmarszczek i stymuluje wytwarzanie kolagenu. Witamina C zawarta jest w różnych owocach i warzywach, a najwięcej ma żółta papryka.

Witamina E – nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości. Działa ona jak tarcza ochronna, która odbija szkodliwe promienie słoneczne. Witamina E zawarta jest w olejach, rybach i orzechach.

Mam nadzieję, że wpis się okazał dla Was pomocny i od dzisiaj zaczniecie stosować te trzy naturalne sposoby na opóźnienie starzenia się skóry. Jeśli macie inne sposoby to koniecznie napiszcie je w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *